hybridní Střídač solax X3 D4 nekomunikuje se smartmetrem

Rubriky:

Reklama
JZ Josef Zapletal @josef.zapletal před 5 měsíci18.04.2022 22:06:10
hybridní Střídač solax X3 D4 nekomunikuje se smartmetrem

Vzhledem k  cenám energii jsem se také přidal k těm co se snaží vyrobit si vlastní elektřinu svépomocí. Mám problém s hybridním střídačem SOLAX X3 D4 (15kW verze) ať nastavuji co nastavuji nekomunikuje mi se smartmetrem SDM630-Modbus V2 ( zakoupený jako chytrý elektorměr )
Je zapojený A- B+ výstupu a na solax do 485A a 485B , nastavím správně adresu , nastavím že mám měřák a ne CT transformátor . Při nastavení rychlosti komunikace 9K6 se mi dokonce ukáže symbol komunikace , ( nezávisle na nastavení rychlosti komuninace MODBUS na SOLAX střídači) ale střídač pořád hlásí chybu smartmetru a vypne se , lze tak provozovat jen v EPS módu. Všude čtu ,že tyto měřáky jsou kompatibilní s měniči solax. Když například změním adresu pak symbol komunikace zmizí , přesto to nefunguje. Máte někdo Solax střídač poslední generace s SDM630-Modbus V2 smartmetrem ? (Já vím měl jsem si koupit originál od Solaxu jenže není k sehnání)
díky moc za případnou pomoc.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

8 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.