Návrh hotelny - Atmos DC 32 S + akumulace

Rubriky:

Reklama
MD Martin Dam @martin.dam před 2 roky02.07.2022 14:34:06
Návrh hotelny - Atmos DC 32 S + akumulace

Rád bych se zeptal na Váš názor ohledně návrhu kotelny:

- Kotel Atmos DC 32 S
- Starší 2 patrový RD, bude zateplený 15 cm polystyrén, nová plastová okna, cca 200 m2 plochy
- Kotelna bude v garáži (cca 7x7x3 m)
- Objekt se bude využívat jak rekreačně (na víkend), tak někdy i na delší bydlení (pár týdnů).

Moje představa je, aby se po příjezdu do RD zatopilo na pár hodin, nahřály akumulační nádrže a pak se z ních cca 2-3 dny topilo. Zároveň bych chtěl také využít teplo na přípravu TUV.

Uvažuji o různých variantách - např.

1x 1000 L (Dražice NAD 1000 v2) + nádrž s ohřevem TUV Dražice NADO 1000/140 v1 nebo v2 --- tj. celkem 2000 L
2x 1000 L (Dražice NAD 1000 v2) + nádrž s ohřevem TUV Dražice NADO 500/200 v1 --- tj. celkem 2500 L
2x 1000 L (Dražice NAD 1000 v2) + nádrž s ohřevem TUV Dražice NADO 1000/140 v1 nebo v2 --- tj. celkem 3000 L

Přemýšlím nad pár věcmi:

1) Jak velký objem akumulace zvolit - spíše kolem 2000 L nebo větší - tj. 2500-3000 L?

2) Je lepší tu nádrž na TUV větší nebo menší? Jde mi o relativně rychlé natopení, ale taky aby pak voda vydržela... a pak taky ohřívání v létě - viz další otázka

3) Jak ohřívat TUV v létě? Napadají mě 3 varianty
a. Prostě zatopit v kotli a nádrž ohřát dřevem --- počítám, že se to dá udělat tak, aby se ohřívala pouze tato jedna nádrž
b. Dát tam nějakou elektrickou přírubu --- máte doporučení jakou? Jaký je v tom případě dobrý zvojit objem nádrže - když vezmu tu 1000 L nebudu zbytečně elektrikou vytápět moc vody?
c. Solár - tj. vzít nějakou nádrž s bojlerem včetně výměníku - např. ty verze v2 (NADO 1000/140 2) - jen mám pocit, že klasický solár je dost práce, žere to taky proud, musí se řešit zámrz, přebytky atd. Asi se to už dnes ani moc nedělá, že?

4) Jak zateplit nádrže - je lepší koupit hotovou (většinou 8 cm) izolaci nebo si to udělat sám - např. vatou a nějak obestavět?

Moc děkuji za vaše postřehy a přeji krásný den.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.