Zhodnocení nabídek na hybridní FVE

Rubriky:

Reklama
Radek Čajka @radek.cajka před více než rokem02.10.2022 12:02:14
Zhodnocení nabídek na hybridní FVE

Dobrý den,

zdravím místní solární odborníky. Zvažuji pořízení 3F hybridní FVE, mám tři konkrétní nabídky. Budu rád, za jakékoliv doporučení. Nejprve ale obecně: současná spotřeba domácnosti je relativně malá, cca. 2,5 MWh, nicméně do konce roku bude (snad) nainstalováno tepelné čerpadlo (vzduch-voda, 7 kW) na topení (pouze do podlahy) a přípravu TUV. Čerpadlo by mělo být díky funkci SG Ready schopno využívat přebytky z fotovoltaiky. Neznámou (ač ne zcela) je spotřeba energie po instalaci TČ. Nicméně s ohledem na dlouhodobou spotřebu plynu mírně nad 10 MWh za rok odhaduji, že bychom se mohli vejít max. do 4 MWh. Celkově tedy počítám se spotřebou v rozmezí 5 – 7 MWh elektrické energie.
Jinak střecha s orientací cca. západ-východ, bez klimatizace, bez ohřevu bazénu. Někdy v budoucnu možná EV auto. Na střechu se vejde max. 20 panelů (když mírně posunu hromosvod).

Nabídka 1: 8,19 kWp, Solax X3 4. generace, baterie Solax Triple Power T58, celkově 11,6 kWh, 18 panelů. Firma dodala i výpočet přes Solargis, průměrný roční výnos 6791 kWh/rok (díky té orientaci). Instalace Solax boxu pro komunikaci s TČ. Cena 320 000, nabídka na základě osobní návštěvy.

Nabídka 2: 7,2 kWp, Goodwe GW10K-ET, baterie Pylontech H2, celkově 10,65 kWh, 16 panelů. Cena 293 000, nabídka na základě osobní návštěvy.

Nabídka 3: 8,1 kWp, systém Alpha ESS, baterie 8,2 kWh, 20 panelů. Cena 340 000, nabídka od stolu.

Otázka je výkon versus kapacita baterie. Do větších baterií se mi asi nechce z finančního důvodu již jít, proto mě zajímá k daným kapacitám ideální velikost FVE, aby baterie netrpěla.

Předem díky za jakýkoliv názor.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.