Bleskosvod - svody umístěny za hranou štítu

Rubriky:

Michal Šolc @michal.solc před 4 týdny28.02.2023 18:03:49
Bleskosvod - svody umístěny za hranou štítu

Dobrý den,

řeším FVE a samozřejmě odstup 50cm od bleskosvodu. Chtěl bych se zeptat ideálně revizáka, pokud bych udělal svody po štítech jakoby kousíček za hranou střechy. Nebo musí vést nutně po kraji střechy a po taškách dolů? Teoreticky svod už je jedno kudy do země - hlavně nejkratší. Nebo má tam ještě funkci? Když je kousek nad ním jímač?

Udělal bych to následovně. Vidíte z boku ty krajové tašky? Mezi nimi je fura místa. Tam bych nechal naohybat nerez plech, přidzvedl tašky a přitloukl do krovu. Plech by čuměl v té škviře, co mám prst. Podpěry bych použil tyto 30mm podpěry v příloze.(Šly by i koupit i ty tvarovací) Drát prý při zásahu blesku může vyletět, což je správně a nic se neutrhne. Úplně se mi to líbí, tašky mají takový přesah a krásně by to bylo na podpěrách zároveň s okrajem střechy. Já myslím, že to je úplně OK.

Prosím o odpověď osoby znalé věci, revizaky a názor vždy přesný o normu. Moc děkuji za odpovědi. Michal.

PS: Na krovu bude fasáda a ty podpěry by mohly být i tam? Když se může vést i po zateplené fasádě???

Upraveno autorem před 4 týdny
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.