izolácia sokla a fasady - okná až po chodník

Reklama

Rubriky:

Reklama
SS Michal Konečný @michal.konecny83 před více než rokem23.04.2023 11:56:31
izolácia sokla a fasady - okná až po chodník

Dobrý deň, stretávam sa s rôznymi názormi ako správne riešiť fasádnu a soklovú izoláciu v prípade, ktorý som v rýchlosti nakreslil v prílohe. Fasáda bude izolovaná 150mm polystyrenom. Na sokel sa samozrejme použije styrodur.
Potreboval by som zhodnotiť návrh, ktorý sa javí ako finálny:
1. v mieste, kde je plná stena a nemám balkonove okno ,mi okapový chodník vychádza na úroveň prvej rady Ytongu. V tomto mieste zvažujem, že by som styrodur potiahol napr. 50 cm nad úroveň okapového chodníka.Vzhľadom na to, že nechcem mať rôzne šírky sokla a fasády, tak šírka styroduru bude musieť byť tiež 150mm
2. v mieste kde mám balkonove okno (to je podložené na Purenit-e) budem mať okapový chodník v rovine spodnej hrany hliníkového profilu. Do tejto výšky dám styrodur (t.j. až do výšky spodnej hrany hlinikoveho profilu). A k nemu budem napájať okapový chodník a styrodur prekryjem parapetom.

Je to takto v poriadku? Ďakujem.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.