Vytápění +TUV RD 150m2

Rubriky:

Reklama
DW Da Wes @da.wes před 11 měsíci08.07.2023 17:10:13
Vytápění +TUV RD 150m2

Dobrý den,

prosím o radu ohledně volby zapojení.

Chtěl jsem se s těmito dotazy obrátit na topenáře v okolí ale zatím mám smůlu, zkusím to zde.

Chystáme se v jednopodlažním domě o ploše 150m2 se sklepem 40m2 na rekonstrukci vytápění + přípravy TUV.

Z předchozího domu máme k dispozici zplynovací kotel na dřevo Atmos DC22S - dle hrubého výpočtu tepelných ztrát by výkon 22kW měl být dostačující(?).

Ke kotli bychom chtěli i 1000l akumulační nádrž. Kamarád mi za velmi výhodnou cenu k němu nabízí novou aku nádrž PSR 1000 ale nevím zda to spolu bude "kamarádit".

Dále by se nám líbil kondenzační plynový kotel se zásobníkem jako sekundární zdroj vytápění na období jara až podzimu..

A moje otázky zní:

1. - Je možné toto všechno zapojit tak, abych přes zimu topil i ohříval TUV pouze v kotli na dřevo? Popř. jak?

2. - Pokud by došlo na to, že by dřevo vypadlo, je možné všechno nechat na plynovém kotli?

3. - Je plynový kotel se zásobníkem dobrá volba? Do druhé koupelnybje to dlouhá trasa, budeme to nejspíše řešit cirkulačním čerpadlem/okruhem..

Tepelné čerpadlo nechceme kvůli vysokým pořizovacím nákladům. Máme k dispozici vlastní les, takže toho chceme využít..

Mockrát děkuji za tipy a rady!

Martin Krátký

EDIT:

- Topení pomocí radiátorů v místnostech.
- Jeden radiátorový okruh.

Upraveno autorem před 11 měsíci
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

63 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.