Podlahové vytápění - lze použít termostat jiné značky s podlahovou sondou Fenix?

Rubriky:

LM Ludvík Michálek @ludvikm před 5 týdny23.08.2023 11:34:37
Podlahové vytápění - lze použít termostat jiné značky s podlahovou sondou Fenix?

Dobrý den,

mám v několika místnostech nezávislé podlahové topení s elektrickou sítí a analogovým termostatem FENIX-THERM 105 - takový ten "holobyt" termostat. V podlahách jsou sondy Fenix, které zřejmě patří k tomuto termostatu.

Doptával jsem se u Fenixu, zda lze termostat upgradovat za jiný (např. modely TFT apod.), které mají displej, což je údajně se sondou kompatibilní, ale rád bych zkusil vybrat i z jiných výrobců, protože Fenix nemá rozumné API pro propojení s Home Assistantem apod. - celé je to dosti uzavřené.

Můj dotaz tedy je - máte někdo zkušenost, zda je možné použít termostat jiné značky s podlahovou sondou Fenix? Nevím zda je tam nějaký obyč. teplotní senzor typu DS18B20 apod, nebo něco proprietálního - a to mi samozřejmě ve Fenixu neřeknou..

Díky za tipy

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

12 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.