Dřevostavba - přestěna v koupelně - izolace

Rubriky:

Reklama
DK Daniel Konečný @daniel.konecny před 8 měsíci31.08.2023 12:09:00
Dřevostavba - přestěna v koupelně - izolace

Dobrý den,

prosím moc o radu.

máme Dřevostavu a v koupelně kvůli nikám na jedné stěně se bude stavět předstěna. Předstěna bude na stěně obvodové.

Skladba obvodové zdi (z venkovní strany): Polystyren 10cm - farmacel 12,5mm, minerální vata - parozabrana - farmacel 12,5mm.
Předstěna bude z ytongu 15cm. Mezi obvodou a vnitřní předstěnou tím vzniká cca 15cm mezera.

Můj dotaz zní: máme nechat prostor mezi obvodovou a předstěnou prázdný, nebo je dobré ho vyplnit vatou?

Tuto otázku mám z obou pohledů - jak zvukové, tak tepelné (řekněme zlepšení) izolace koupelny.
Co se týče zvukové izolace - tím ani tak nemyslím kvůli zvuku z venku. Spíše vevnitř když se do ytongové zdi bouchne apod... aby se nešířil zvuk tak moc jako v dutém prostoru. Pokud chápu správně, měl by se ve vatě zvuk více "rozbít". Ale berte to prosím tak, že jsem úplný laik :)

Mockrát děkuji za názor.
Dan

Upraveno autorem před 8 měsíci
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.