Hydroizolace spodní stavby

Rubriky:

Reklama
RR Radek Rybáček @radek.rybacek před 6 měsíci31.10.2023 09:16:59
Hydroizolace spodní stavby

Dobrý den, mám dotaz a po pročtení témat zde jsem nenašel odpověď na mou otázku, tak zakládám nový příspěvek.

Měl bych dotaz na hydroizolaci a zateplení spodní stavby, vlastním RD z 80.let, který je celý podsklepený (podzemní garáž, technická místnost, kotelna, sklep)

Pustil jsem se do rekonstrukce sklepa, kdy na stěnách byla nějaká stěrka, vypadala jako betonová, na několika místech byla stěrka odfouknutá, tak jsem se rozhodl jí omlatit a znovu nahodit, ale po omlácení se ukázalo, že pod stěrkou je klasická házená vápenno-cementová omítka, která je navlhlá a drolí se, místy je také zasolená...

Předpokládám, že bude z vnější strany sklepa promočená zeď, zde nastává má otázka, celá stavba je po obvodu hydroizolovaná Ipou, která je pak zakrytá na štorc postavenými cihlami, nemohu tím pádem zkontrolovat stav lepenky...

Je možné po obkopání půdy okolo domu na tyto cihly jen nalepit další vrstvu izolace, nebo musí jít původní IPA dolů?
Mám v plánu spodní stavbu dodatečně zateplit, tak jsem chtěl jen vyspravit cihlový zákryt původní izolace do roviny, napenetrovat asfaltovým nátěrem,na to nalepit IPU, potom XPS, nopovku a udělat drenáž...

Otázkou tedy je, pokud budu takto postupovat, co se stane s cihlami na štorc, které budou uložené mezi dvěma vrstvami IPY, nezadělám si tím na nějaký problém?

Díky Radek

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.