ATMOS DC22s regulace prostorovým termostatem

Rubriky:

Reklama
MK Michal Kubat @michal.kubat před 6 měsíci04.11.2023 14:28:32
ATMOS DC22s regulace prostorovým termostatem

zdědil jsem kotelnu o které vím prd. To jen než se tu zjeví někdo kdo mě pošle za strůjcem kotelny :)
Je tu kotel Atmos DS25s, hořák na peletky Atmos a25, podavač pelet se zásobníkem a akumulační nádrž tak 1000l. V domě je prostorový termostat BT015 a u kotle je zásuvka s relé. To je připojeno někam do zadní části kotle.
Problém je, že kotel si topí bez ohledu na teplotu z prostorového termostatu. Ten jsem testoval, relé spíná podle nastavené teploty.
Na hořáku svítí 2 teploty 15/14 stupňů. Odhaduji, že se jedná o teplotu akumulační nádrže.
Chtěl bych docílit toho, aby byl dům temperován na 5-7 stupňů za minimum pelet. Tedy bez využití akumulační nádrže. Zkusil jsem zavřít přívod vody do aku nádrže a čekal jsem, že až dojde k dosažení teploty na prostorovém termostatu, kotel přestane dodávat pelety a počká, až teplota opět poklesne. Což trvá klidně několik dní. Nicméně kotel topil a v domě bylo brutálních 28 stupňů. A peletky pryč ...
Je tu prosím někdo, kdo poradí co dělám špatně ? A jak mám docílit funkčnosti kterou chci ? Díky moc.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.