Chladna izba - tepelny most a jeho eliminacia

Reklama
Marek Š. @marek.s120 před 6 měsíci10.11.2023 07:52:11
Chladna izba - tepelny most a jeho eliminacia

Dobrý deň,

idem sem po radu, nakolko sa mi zacina podstatne zhorsovat problem v jednej izbe.

v rodinnom dome na hornom podlaží pod strechou mám problém s tepelným mostom.

V rohu sa mi zacali tvorit plesne, vid fotka. Lenze problem je v tom ze pred rokom to bolo menej, .
Teraz je otazka, co ten problem znasobuje.

Co sa udialo:

2021 - komplet vymalovanie izby Primalex Polar (vraj tato farba je pre plesne nestastne riesenie - vas nazor?)
2021 - kúrenie fungovalo v režime - cez den kúrenie, v noci útlm na 18 stupňov, a už vtedy sa začal objavovať kondenz na rohoch. Som majiteľom domu od 2020, takže neviem na 100 % potvrdiť ako to bolo v minulosti, ale keď som dával izbu premalovať v 2021, tak žiadny kondenz v rohoch ani plesne tam neboli.
2023 oktober - instalacia rekuperacie Mitsubishi Lossnay

Strop je z Miako, na tom je spadova vrsrtva (asi škvára ) a následne hydroizolácia, bez zateplenia.

Otázka je, čo sa zmenilo v priebehu tohto času. Chápem že tepelný most je problém, ale bol tam roky a takéto problémy sa predtým neboli.

Aktuálne je v izbe aj rekuperácia, ale tá žiaľ nepomohla skoro vôbec.

Ďakujem za každú radu.

Upraveno autorem před 6 měsíci
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

16 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.