Seřízení podlahového vytápění

Rubriky:

MS A S @asas před 3 měsíci19.11.2023 18:52:12
Seřízení podlahového vytápění

Dobrý den, prosím o radu. V úterý 14.11. nám bylo spuštěno podlahové vytápění s tím, že momentálně běží nátopná zkouška. (Každý den zvýšit teplotu o 5°C, od 25°C do 40°C, po té nechat 3 dny 40°C a následně každý den snižovat o 5°C až na teplotu 25°C). Máme podkrovní dům, novostavba. Betony vylité v květnu.
Od úterý do dnes se dům vytopil na cca 20°C, bohužel přes noc teplota klesne na cca 18°C. Na průtokoměru je nastavený tlak 0,5L/min. Přijde mi, že na to, že není skoro žádná zima, tak teplota v domě klesne přes noc o poměrně dost stupňů. Máme řešit nějaké seřízení průtokoměrů, nebo počkat až nátopná zkouška doběhne a po té to řešit? Když jsem zkoušel povolovat nebo přitahovat průtoky, tak jsem se na větší průtok než je 0,5L/min nedostal. Zkoušel jsem povolovat a přitahovat i průtok na kterém je baňka se stupnicí průtoků. Pokud jsem ji utáhl na maximum, dostal jsem na největší průtok 1L/min.
Máme plynový kotel Immergas, tlak v kotli je 1,5.
Děkuji všem za rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

11 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.