Jak srovnat špatný sklon výkopu + skladba podkladu pod zámkovou dlažbu

Reklama

Rubriky:

Reklama
TN Tomáš Tomáš @tomas.tomas.tomas před 6 měsíci23.11.2023 16:51:32
Jak srovnat špatný sklon výkopu + skladba podkladu pod zámkovou dlažbu

Dobrý den,
mám ve svahu připravený výkop pro parkovací místo. Viz. fotografie v příloze.

Bohužel bagrista špatně vysvahoval výkop a nyní mi v něm stojí voda a na druhou stranu bohužel odvod vody nelze udělat.

Do budoucna zde bude zámková dlažba a určitě udělám drenáž okolo stání (hlavně tam budou i stěny opírající svah), ale aktuálně chci stání vysypat jenom štěrkem abych zde mohl provizorně stát.
Budoucí skladba jsem chtěl udělat dle tohoto návodu:

80 mm dlažba
30 - 40 mm kladecí vrstva štěrku frakce 4 – 8 mm
50 mm štěrku frakce 8 - 16 mm
250 mm stěrku frakce 16 – 32 mm

Podloží je čistý jíl.
A chci se zeptat jak postupovat dál:
1. neřešit špatný sklon a vysypat výkop štěrkem 16-32 do správného sklonu a zhutnit - ovšem mám strach, že voda nebude po štěrku odtékat, ale bude vtékat dolů a tím pádem mi bude pod stěřkem zůstavat voda. (v jednom místě je rozdíl až 15cm)
2. na dno výkopu dát nepropustnou folii a poté výkop vyrovnat vrstvou štěrkopísku (někde jsme slyšel,že to tak lze udělat) a na to pokračovat štěrkem 16-32mm
3. Není žádné jiné řešení než opět zavolat bagr a výkop opravit

A doplnuji dotaz:
Mohu případně navysypat štěrk na mokrý jíl a nebo musím počkat na léto na to až jíl bude vysušený??

Děkuji za každou radu.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.