Starý dům - klimatizace / peletová kamna / infrapanely

Rubriky:

Reklama
PS Petr Sedloš @petr.sedlos před 5 měsíci06.12.2023 13:00:38
Starý dům - klimatizace / peletová kamna / infrapanely

Dobrý den, mám prekérní situaci a uvítám názory či nápady. Starý zděný dům 70 m2, špeletová dvojskla, nezateplený, minerální izolace jen v podlaze a stropě. Plyn není.
Vytápění nyní dvoje kamna na dřevo, přímotopy ve všech místnostech. Nejsou žádné rozvody tepla. Voda ohřívaná elektrickým bojlerem.

Vidím tato řešení a vždy je tam silné úskalí.
Peletová kamna - automatické dávkování, 40 000,- pořizovací náklady, přijatelné cena za pelety. Ale komín je nyní vyvložkovaný 180 mm, tzn. předimenzovaný, takže kominík peletová kamna nedoporučuje a nedá revizi.
Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch (klimatizace) - 120 000,- pořizovací náklad, neodhadnutelné náklady na provoz nezatepleného domu.
Infrapanely - 50 000,- pořizovací náklad, dle prodejců jen o 20 % vyšší spotřeba než TČ ale tomu se mi nechce věřit.

Vytopit krbovými kamny celý dům je romantické a teoreticky skoro proveditelné, ale ne praktické každý den. Napadá mě jestli udělat kombinaci nepravidelného topení nočními briketami + temperování infrapanely.

Máte někdo zkušenost z podobné situace?

Moc děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

21 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.