TČ nonstop provoz, Daikin termostat přetápění

Rubriky:

Reklama
Petr Špaček @petr.spacek324 před 5 měsíci12.12.2023 21:38:40
TČ nonstop provoz, Daikin termostat přetápění

Dobrý den,

Můžete mi prosím poradit ohledně tepelného čerpadla (vzduch-voda)?
Od jara provozuji TČ Daikin Altherma 3 R W 6kW EHBX08E9W. Až teď začíná zima a nedaří se mi pořádně seřídit vytápění. Teplovodní podlahovka, tepelná ztráta cca 4kW, 1 vnitřní termostat, teplota vody podle 2-bodová křivka, 2 patra, 2 podlahové rozvaděče (9 okruhů-manuální průtokoměry).
Problémy:
1) Při režimu řízení pomocí pokojového termostatu Daikin:
Teplotu mám nastavenou např na 21°, čerpadlo sepne při 21, ale vypne se podle nějakých zvláštních pravidel při 22, někdy 22,5. Tzn. Dům se přetápí a když konečně vypne, tak pak dlouho chladne zpět na 21, kdy je už podlaha nepříjemně studená.
Drobným řešením je použít časový plán a vynutit vypnutí v určití hodině, ale vyladit to se mi pořádně nedá.
Otázka 1: podle jaké logiky se vypíná TČ, pokud se používá vnitřní termostat Daikin? Toto přece nemůže vyhovovat nikomu, že tak moc kolísá teplota, když se řídí pokojovým termostatem.
S předchozím elektrokotlem jsem takové problémy neměl

2) Když použiji režim topení jen podle teploty vody:
Musím snížit teplotu vody oproti variantě 1, abych nepřetápěl.
Ale mám problém s tím, že TČ jede pořád a v podstatě nevypíná, (rozdíl vstupní a výstupní teploty do podlahovky se ustálí a bývá tak 3-4°. Při venkovní 0°teplota vody 30°). Výhoda tohoto režimu zřejmě je, že mohu topit nižší teplotou a nemusím dotápět lehce zchladlou podlahovku.
Tímto způsobem docílím optimální stabilní teploty, ale TČ jede pořád.
Otázka 2: je běžné, že TČ jede v podstatě nonstop, tzn nevyužívá výhodu akumulace do betonu/podlahy?

Díky za postřehy a zkušenosti

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.