Rosný bod v konstrukci a zateplení

Rubriky:

Reklama
KK Karel Kočí @karel.koci859 před 4 měsíci05.01.2024 19:12:40
Rosný bod v konstrukci a zateplení

Dobý den,

potřeboval bych poradit se zateplení nsné konstrukce a zamezení vznikou rosného bodu uvnitř nosné konstruce.
Mám prostor, který má obvodovou nosnou stěnu tvořenou 160 mm širokými trámky, vyplněný minerál. vatou zklopený OSB18mm. Předělávám tento prosto na obytný a plánuji dozateplit cca 10 cm.
Mám ale problém s tím, že rosný bod - cca6°C při 40-55% vlhkost a 20°C mi vychází dovnitř konstrukce.
Když to porovnám se zděným domem - Porotherm Eko+ 44cm + 10 cm EPS, tak rosný bod teoreticky v EPS, v reálu očekávám mezi cihlou a EPS = mimo nosnou konstrukci.

Můžete prosím poradit, jak vyřešit výše uvedenou konstrukci 160 mm širokou s minerál vatou, aby byl rosný bod mimo? Rád bych na ztužení konstrukce použil Cetris cementotřískové desky.

Díky moc.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

8 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.