Rozměry dřevěné nosné konstrukce zastřešení terasy

Reklama

Rubriky:

Reklama
MB Monika Bartošová @monika.bartosova před 4 měsíci20.01.2024 23:31:24
Rozměry dřevěné nosné konstrukce zastřešení terasy

Moc prosim o radu jaké rozměry, krokvi i pričného trámu mám zvolit při rozšíření stávajícího zastřešení.
Krytina je i bude dutinkový polykarbonat, sněhová oblast IV.
Stavajici zastřešení je 5 m dlouhé - rozměr rovnoběžný s domem a 3 m hluboké. Krokve 90x60 jsou na jedné straně připevněny přímo na zeď domu a z druhé strany, ve vzdálenosti 3m podepřeny příčným trámem 90x90 který je dlouhý 5m a je podepřeny pěti sloupky 90x90. Osová vzdálenost krokvi je 62 cm. Celá konstrukce je pevná a bez viditelného průhybu už mnoho let. Konstrukce je tedy dostatečná

Přístřešek potřebuji prohloubit o 180cm délka podle domu zůstane stejná. Délka krokvi se tim prodlouží téměř o 2 m.
Moje otázka zní: jaký rozměr krokvi na rozteč 5 m při osove vzdálenosti 62 cm mám použít a jestli by neměly být z lepených Bsh trámů. A jaký rozměr pričného trámu který zůstane stejným způsobem zhruba po 12o cm podepřen sloupky. Moc děkuji za Vaše názory Monika Bartošová

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.