Protherm modulace a parameter D.000

Rubriky:

Reklama
TM Tonicek ml @tonicek.ml před 3 měsíci26.01.2024 08:31:29
Protherm modulace a parameter D.000

Dobrý deň
Rád by som s a spýtal na 2 veci, ktoré mi nie sú jasné a nenašiel som na nich nejaku odpoved. Protherm Tiger KKZ42 2021 Flamefit
1. Ako funguje modulácia-to znamená na základe čoho kotol znižuje svoj výkon - Rozsah je 2,5kw-20kW ak sa nemýlim. Zaujíma ma ako viem ovplyuvniť, aby kotol išiel na nižší výkon
2. Parameter D.0000 - z výroby nastavený na auto. Zmenil som na 15kW a neskôr 12kW , Výstupná voda z kotla 50 stupnov nahriata napriek tomu za 5 minut v podstate rovnaký čas nahriatia, či už auto alebo znížený výkon a verím, že keby som dal 9 kW takisto by to nahrialo veľmi rýchlo. Otázka je, či pri nastavenom inom výkone ako je auto, kotol znižuje svoj výkon, alebo drží si nastavený výkon teda napr. tých 12kW

Meral som spotreby pri 15kW - sedí to, že spotreba bola 1,41 m3 za hodinu a pri 12kW - 0,99 m3 za hodinu.

Ide mi o to , aby som nastavil výkon nižší, nakolko nahreje vodu do radiátorov rovnako rýchlo pri ktoromkolkvek výkone, tým pádom by som dosiahol úsporu

Teplota spiatočky podľa kotla 38 st , podla prilozeneho teplomeru na spiatočku do 35 stupnov

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

32 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.