Celonerezové ventily na vodu

Rubriky:

OV Ondřej Vojtěchovský @vojteond před 11 dny02.04.2024 16:35:31
Celonerezové ventily na vodu

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu nebo doporučení. Před domem mám vodoměrnou šachtu, která netěsní a pravidelně se zaplavuje spodní vodou. S tím bych dokázal žít - vždy to odčerpám. Problém je ale s armaturou, konkrétně s kulovými mosaznými ventily, které se vlivem koroze rozpadnou. Ne celé, ale páka včetně šestihranné osy, takže s nimi pak nelze hnout.
Díval jsem se, že existují i ventily celonerezové. Myslíte, že ty by vydržely? Pokud ano, šlo by je použít vedle vodoměru, který bude muset být pravděpodobně klasicky mosazný? Je případně jiná možnost, jak to udělat, aby to vydrželo působení vody?

Utěsnění šachty je kvůli její poloze prakticky nemožné. V úvahu přichází její kompletní výměna, ale to by přecijen byla dost velká a nákladná akce.

Předem děkuji za rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.