Horák Venma comfort 25 kW

Rubriky:

MT Michal Takács @michal.takacs před 5 dny30.06.2024 06:35:50
Horák Venma comfort 25 kW

Zdravím!! Takže zhruba 5 rokov po sebe chyby. Nie som kúrenár, prestavba a prechod z ručného režimu na automaticky bola dlhá a ťažká!! Minuloročná zima sa niesla vduchu, že konečne bude už všetko ok. Spálil som rovných 7 ton smrekových peliet. Teraz som si zas našiel prasknutý rošt v horáku. Takže riešil som s výrobcom Venma, s Ing. z firmy Rojek. No ale ja som vôbec nevedel , že pred kúrením peletkami treba urobiť prepočet peliet. Teraz som kúpil borovicové A1, a tak vlastne som zisťoval čo ďalej. Našťastie PL mi poslali návod a kalkulátor. Po dobu 2 min, pustiť podavac, a po tejto dobe napadane pelety odvážit!!! Do kalkulátora dať výkon kotla, Váhu peliet, a on vyhodí všetky parametre, práca podavača, čas pauzy podavača, sila dúchania ventilátora pre min, aj naximálny výkon. Poradili mi, že pri každej zmene peliet, či výrobcu,alebo prechod smrek, borovica, treba robiť tieto merania, a vždy upraviť parametre horáka!

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.