Peletky dělané z ruzných materiálů.

Rubriky:

Reklama
RE Radek Exor @radek.exor před 6 roky17.01.2018 22:40:00
Peletky dělané z ruzných materiálů.

Dobrý den, zdravím všechny kutily, různé zkoušeče a vůbec lidi s dobrou vírou. Chtěl jsem taky doma dělat peletky. Já zakoupil kotel Dakon FB 32D litina, přestavbu od fy. Boháč hořák Ling 25kW. Taky jsem toho hodně vyzkoušel a protože jsem zemědělec mohl jsem si potřebný agromateriál vždy připravit. Peletky si vždy nechával lisovat(nikdy doma), seno, slámu, řepku olejku, obilí, slunečnice atd. fa. Zeas Sezemice od Pardubic, nyní Statek Uhersko, kde mi vyhověli složili pod střechu a později slisovali. Materiál byl nevymoklý čersvě usušený a dopravený tam nejdřív vlastní dopravou, pak pronajatou, vyšlo to levněji a ještě mě svezli. Samotné granulky z těchto materiálu se spékají protože je tam mnoho fosforu, hořák jsem nenastavil! FUNGUJE jen uhlí ořech 2 a dřevěná peletka! POKUD ale smícháte například uhlí a sené pelety v poměru ideálně 2 ku 1., nebo nejhůře 1 ku1 Funguje to taky a dobře nespéká se to a odpadává dolů. Uvádím časy 13-15s přikládá, 48-52s čeká, 35min. útlum, po útlumu doba natápění na 45 stupnů C na max asi 55 min jinak vyhasne (poruchový stav SE). Vytápím dvougenerační dům bez zateplení se starými špaletovými okny na 20 stupnů otevřená samotížka. Dřevem už moc netopíme, nemám ho kdy dělat.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.