Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

monoblok LG Therma V

Autor: Daniel Vomacka
Datum: 03.03.2016 10:08
uživatel: 122109

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
Zdravím všechny. Mám velkou prosbu. Vybírám TČ vzduch/voda včetně ohřevu TUV pro 4 os.
Ležím v tom celý měsíc a pročetl jsem takřka všechny místní diskuze. Včera jsem byl na veletrhu Aquatherm.

Stavím patrový domek cca 180 m/2 (8x12,5m s podkrovímú s tepelnou ztrátou podle místního výpočtu kolem 6kW.
Topení podlahové.

Ekonomicky jsem se dopočítal že jakákolik investice do TČ nad cca 130-140 tis. má návratnost 10+ let a to je pro mne nepřijatelné, z morálního hlediska i ekonomického.

Vyloučil jsem TČ Revel a Nosreti či jiné noname číny, protože firmy co je montují zde za pár let nemusí být, nebo budou prodávaj jinou čínu a k té prodané se po 2 letech nebudou znát. Taky když čtu jak kolem toho lidé lítají jako kolem kotle na uhlí a ručně vypínají/spínají bivalenci atd podle toho kolik je venku stupňů mě absloutně odrazuje.

Z toho důvodu padlo mé oko na LG Thermu, dostal jsem na ní super nabídku která je na monoblok 9kw + aku od dražic na TUV včetně montáže, řízení celkem do 100 tis. Kč včetně DPH.
Značku LG mám rád, sice je to taky asijec ale věřím že LG zde bude i za 10 let a věřím, že jejich automatika a lektronika bude plně fukční narozdíl od zmíněných nonamů.

Mé dotazy zní.
1. Vidíte v tomto LG monobloku nějakou záludnost jakou plno lidí vidí u Revelu, Nosreti.
2. Myslíte, že navržené 9kw TČ je optimální pro 6kW tepelné ztráty (bojím se že má pouze 4kW bilaventní zdroj)
3. myslíte že jeho elektronika a automatika bude fungovat bez problémů (chci využít jeho ekvitermní regulaci)
4. Mám to navržené pro podlahovku napřímo bez vyrovnávací taktovací nádrže, měl bych chtít i nádrž třebas jen 100l nebo je to zbytečný?

Uvádí super COP, na druhou stranu mě by za tyto peníze vůbec nevadilo, kdyby celoroční COP byl i třebas jen 2,5. Nechce se mě připlácet 100k za trochu lepší parametry, to se nikdy nevrátí ...

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 343   starší >>
Datum: 31.05.2020 22:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132329
reakce na ...
Dobry den, jelikoz se predchozi diskuze zvrhla v dohady, s dovolenim otevru jeste jedno vlakno :-). Muze mi nekdo rict, jake ma therma V tepelne cerpadlo realny celorocni SCOP pri topeni do radiatoru a ohrev TV (nejlepe v JMK)? Delam si studii navratnosti vs plyn KK ci jine TC zeme-voda. DIKY.

Autor: Josef Vavra
Datum: 31.05.2020 23:14 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132371
reakce na ...
Slušné měření je v odkazu
https://forum.tzb-info.cz/133895-nejlepsi-tepelne-cerpadlo/vsechny-prispevky#text266
a v podstatě mám stejné přání, jako Vy. Plyn ale umím amortizačně v podstatě zdarma a tak je nákup LG nenávratná investice.
Technicky asi lepší výrobek nenajdete. Naměřené hodnoty slušně souhlasí s katalogovými údaji.

Autor: Michal Fejfar
Datum: 01.06.2020 06:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115130
reakce na ...
Dobrý den.
Stál jsem též před rozhodnutím.
Po instalaci tepelného čerpadla, jsem zrušil přípojku plynu. S měsíční platbou za odběrné místo a každoroční revizí plynového kotle, se mi rozdíl v ceně vrátí za 7,5 roku ( i kdybych spotřeboval za topení stejně)
Dále jsem tím získal daleko komfortnější ovládání topení přes wifi, a po koupi indukční varné desky místo plynové, opět nepoměrně lepší, bezpečnější vaření a celkově lepší ovládání teplot. O vytápění kuchyně v létě a údržbě varné desky nemluvě.
Jistič zůstal stejný, 3x25A.
Dnes vidím, že trochu složitější montáž do stávajícícho bydlení vyvažují klady... U novostaveb s tepelnou ztrátou 4kW apod. je samozřejmě lepší topný kabel v podlaze, ale u větších a starších domů to evidentně je, a bude dobré řešení.

Autor: Ales Ulm
Datum: 21.04.2020 09:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132329
reakce na ...
Zdravim vsechny, jaka je hlucnost LG Therma V monobloku prosim (16kW)? Je mozne pouzit v zastavbe, aby me sousedi neukamenovali? Jak si stoji hlucnost vuci "premiovkam?" Nibe, Viessmann, Vaillant ? Jsem v tiche ulici bez provozu. A jaky je realny SCOP pri topeni do radiatoru (max 55)? Diky moc.

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 21.04.2020 14:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
Tč,které není slyšet nejede.
Prémiovky jedou na nižší výkon a dohánějí to dotopem.
55st. je hloupost.
LG má novinku monoblok 9kw dvouvrtulové s nižší hlučností,ještě jsem jej nemontoval.
16kw montuji běžně i do zástaveb.

Datum: 21.04.2020 17:23 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ja letos jednovetrakovou Thermu slysim vice nez bych chtel, zrovna jsem premyslel zda nezavolam servis zda se da nejak promazat vetrak nebo kolik propadne stoji novy az to bude jeste vice slyset. Soused zatim nemrmlal je ode me asi 30m. Ja mam na tu stranu jedine okno na WC a z nej to slysim dost. Mit okno z obytneho pokoje bude me to urcite dost vadit.
Prvni dva roky byla Therma rozhodne tissi.

Autor: Marek Bednar
Datum: 21.04.2020 18:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110950
reakce na ...
Muj odhad je, ze vymena pouzdra za novy kus, ktere pohani vrtuly bude stat vcetne prace cca 10 tis. K tomu by se mohli vyjadrit zdejsi panove, kteri prodavaji a servisuji TC monoblok s jednou vrtuly. Dve vrtule u vykonnych jednotek bude asi draha sranda. V rodine jsme menili po 4 letech pouze loziska a tohle ani mistni servis nedela a meni rovnou za novy kus. Druhou jednotku vymena lozisek take ceka.

Datum: 21.04.2020 18:37 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Proč to řešíte zde,když máte 7let záruku?
Zavolejte Jindrovi.

Datum: 21.04.2020 18:41 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Napiste p. Vomackovi kolik by ho od vas stala vymena pouzdra vcetne prace a dopravy cca 70 km na misto u jednovrtuloveho LG monobloku, at vischni vidi co je casem ceka v pripade, ze jim zacne vadit hluk, coz je zrovna velky neduh vzduchacu a jak tak pozoruji, tak s tim zacina mit cim dal tim vic lidi problem.

Datum: 21.04.2020 19:22 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Prace + lozisko by bylo kolem 1200 Kc plus doprava. Toto me rekl dodavatel, u me to ale vyresi zaruka.
Jinak dodavatel pokud nejde o akutni pripad by doprava spojil s jinou opravou nebo instalaci pobliz a doprava by byla diky tomu sdilena.
Jsem rad, ze porad existuji fer remeslnici a dodavatele a ja od nej mam TC plus tedy asi jeste dalsich 7 klimatizaci :)

Datum: 21.04.2020 19:34 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Já na rozdíl od Vás odpovídám na Vaše dotazy,dlužíte mi značku Vašich tč samodomo.
Jinak mých 250 klientů může být v klidu,vyměna např. ventilátoru je bude stát jednu kávu s cukrem.
Z čeho usuzujete,že se kromě p. Vomáčky se budou měnit ventilátory i u druhých zákazníků?
Máte nějaké indicie či zkušenost s LG monobloky?

Datum: 21.04.2020 20:03 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jsou to jednotky Fujitsu, ridici moduly Impromat UTI-IQCP, SWEP vymeniky, Grundfos obehovky.

Asi nebude nahoda s tou hlucnosti, kdyz ma p. Vomacka jinou znacku a hluk mu zacal vadit stejne jako nam po par letech provozu. Nekdo by nad tim mavnul rukou, protoze tepelko funguje a da se to vydrzet a nekdo tohle zacne resit jak kvuli sobe, tak i kvuli sousedum.

Datum: 21.04.2020 20:09 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Byl jste svědkem,jak funguje servis LG.Já mám náhradní díly doma,za hodinu je to vyměněné.
Nechápu,oč Vám jde.

Datum: 21.04.2020 20:15 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Proc tam tedy nedavaji rovnou ve vyrobe kvalitnejsi loziska o kterych pise p. Vomacka?

Datum: 21.04.2020 20:52 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zavolejte na LG,snad Vám to vysvětlí,proč zrovna p. Vomáčka ma hlučný ventilátor.Možná,že kvůli něho to začnou.
LG jako výroba jsou vstřícní a nechaj si poradit.
Když jsem byl u nich v továrně,tak jsem jen naznačil,že na výstupu by mohly být vnější závity.
A další série je už měla,kdy je to snažší pro montáž.

Datum: 21.04.2020 21:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jakoz to NEmajitel LG tepelka tohle resit na infolince preci nemusim.

Delsi dobu vybiram vyrobce pro multispit na 3 vnitrni jednotky a u LG me odradilo, ze je ta jejich venkovni bedna pro 3 vnitrni lehka v porovnani s konkurenci od Panasonic, Mitsubishi, Daikin.

Datum: 21.04.2020 21:49 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Na proč? se odpovídá.
Jinak mi to je jedno,co si vyberete,já Vám to montovat nebudu.

Datum: 21.04.2020 21:59 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Sdeluji fakta, ze LG u multisplitu pro 3 vnitrni setri na materialu.

Datum: 21.04.2020 22:02 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
4 pruhy adidas lepší adidas.
Hezký večer.

Datum: 21.04.2020 22:04 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jj, presne na to si hraje LG u multisplitu pro 3 vnitrni.

LG 44 kg
Panasonic 71 kg
Daikin 57 kg
Mitsubishi 58 kg

Autor: Michal Fejfar
Datum: 22.04.2020 08:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115130
reakce na ...
Jaké chladivo má LG a ty konkurence?
Proč se ptám: Za váhu systému nemůže jen šetření, to si může myslet opravdu pouze laik, a srovnávat rozdílné systémy, to je opravdu velmi odvážné. U R32 je vlivem vlastností, daleko menší potřeba objemu chladiva, a tím dochází k menší váze všech těch obalů. Je to podobný, jako bychom nakupovali jen šampus, protože je v těžký lahvi.... Ale když je to někomu proti srsti, může si tam naložit cihly....
R32 má daleko nejlepší průběh topení v chladných dnech (vyfukovaný vzduch je chladnější oproti R407, 410 atp). Na druhou stranu, jaké neduhy má to R32, to by nám zde mohl nějaký odborník přiblížit. Za mne vnímám jen klady .

Datum: 22.04.2020 09:31 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Vsechny maji R32.
LG zacne byt tezka az teprve u jednotky urcene pro 4 mistnosti.
4 mistnosti LG MU4R25.U40, vaha 61 kg
3 mistnosti LG MU3R19.UE0, vaha 44 kg

Pracky mate take 60 kg nebo 80 kg od Miele, coz je takovy leader v prackach pro domacnosti. To same plati u rekuperacnich jednotek, ktere u kvalitnich vyrobcu nevazi 14 kg, ale 30 a vic. Vaha produktu hodne napovida, ze by mel byt zakaznik v pozoru.

Datum: 23.04.2020 16:22 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Dnes jsem zkusil zvýšit hmotnost tč a opravdu stroj jevil stabilnější provoz, COP se zvýšilo i větší zatížení silentbloků se projevilo na lepší stabilitě čerpadla.
Pro další montáže jsem objednal VPC cihly,mají vyšší hmotnost.

Datum: 23.04.2020 18:18 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Z naboostovane Fabie s obsahem 1.0 litru fakt nezvysite zivotnost tim, ze date k motoru cihly, aby byla stejna vaha jako s motorem 3.0, ktery pri stejnem pozadavku na vykon pobezi v mensi zatezi a tim se prodlouzi zivotnost.
Nevtipnejsi ale na tom vsem je, ze se zakaznikovi prodava naboostovanou 1.0 za stejny penize jako konkurence prodava 3.0 :-) Ten kdo vytvarel cenu pro nas trh u jednotky, kterou jsem uvedl, tak to byl dobry vtipalek.

Datum: 23.04.2020 18:41 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Bednáři,halo...Probuďte se,to není fábie.
No a 12kw je na tom líp.
140kg/12kw=11,6kg na 1kw
šestnáctka
140kg/16kw=8,75kg na 1kw
Ta dvanáctka má těžší SW na kilo.
Ale jsem rád,že jste.

Datum: 23.04.2020 20:46 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Vy jste asi stejny vtipalek jako ten co stanovil v CR cenu pro tu jednotku. Vyjadruji se k jednotce MU3R19.UE0 od LG. Panasonic CU-3Z52TBE je robustni bedna s mnohem nizsimi otacky ventilator (jiste delsi zivotnost) vcetne nizsi hlucnosti v plne zatezi a jejich bedna s vetsim vymenikem je pouzivana i u vyssiho modelu pro 4 vnitrni kde je rozdil v navyseni vahy o pouhy 1 kg, tudiz to porovnani naboostovane Fabie s 1.0 motorem od LG je z me strany trefne.

Datum: 23.04.2020 20:49 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Už ani Vy nevíte,o čem zde píšete.

Datum: 23.04.2020 21:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Evidentne prodavate LG :D
Nedelal jste driv podomniho prodejce vysavacu? Jenom blazen by si tu jednotku koupil od LG po precteni a porovnani technickych listu VS konkurence za stejny peniz. Naboostovana bedna, ktera mela byt spis pro 2 vnitrni jednotky s nizsim vykonem a ne 3 vnitrni. Hlucnost o 6-7 dBA vyssi jak konkurence, o 61% lehci jak Panasonic, ktery ma vetsi vymenik a take o 32% nizsi otacky ventilatoru v plne zatezi jak LG.

Datum: 23.04.2020 21:06 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Mě je nějaká klima jednotka LG ukradená

Datum: 23.04.2020 21:22 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak dal nepiste, protoze tim akorat potapite LG.

zobrazuji 1 - 30 z 343   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama