Podlahovka s elektrokotlem po 1001.

Rubriky:

Reklama
DM david mara @david.mara před 6 roky24.02.2018 01:45:00
Podlahovka s elektrokotlem po 1001.

Zdravim chlapi, jako obyvkle mam par amaterskych a pro mnohe stupidnich dotazu.

Uvod: Dum cca 130 m2 ve 2 patrech dohromady, TZ cca 4.7 kW, teplovodni podlahove topeni s elektrokotlem 9kW

1) v rozdelovaci podlahovky vidim rozdil mezi vstupni a vystupni teplotou na teplomerech privodni a zpatecni vetve topeni rozdil cca 6 stupnu. TJ kdyz je na privodu teplota treba 16 stupnu, na zpatecni vetvi je teplota 10 stupnu. Neni to moc velky rozdil ? Nebio to je naopak vporadku, tj bylo predano hodne tepla na akumulaci v podlaze..

2) Zacal jsem topit vcera tj vse bylo tedy uplne studene, nicmene i tak, kotel ohral vodu cca o 1 stupen za cca 45 minut (odcitano na teplomeru kotle) - tj priblizne 5 stupnu narust za 4 hodiny. Technikovi Bosch-JUnkers (kotel) se to zda malo , ale myslim ze nema zkusenost s podlahovym topenim, ale dela spis plynove kotle, tudiz nevim jestli mam brat jeho poznamku ze se mu to nezdavporadku nejak vazne nebo ne

3) ma zde nekdo podobne velky dum s podobnou TZ ? Zajimalo by me na jakou teplotu ma nastaven kotel aby mel v dome tech cca 21 stupnu na teplomeru v mistnosti. Ja zatim podlahu temperuji (anhydrit) takze nechci jet moc naplno, nicmene zatim pri nastaveni kotle na 22 stupnu mi to vyhreje teplotu v mistniostech na cca 11 stupnu pri venkovni teplote -8. Zajimalo by me jak maji lide s podobne velkysm domem a TZ teplotu.

4) jakou mate na elektrokotli nastavenou tu hysterzi, tj kdyz kotel dosahne pozadovane teploty a vypne se, po jak velkem poklesu teploty se znovu zapne aby to vyrovnal. Z fabriky byl kotel nastavem na 7 stupnu to mi prijde dost, nastavil jsem to na 3 stupne, ale nevim..jak vy to mate nastavene. Ted kdyz jedu kotel na nizke teploty jsou ty 3 stupne docela rozdil, ale samozrejme kdyz bych topil na 30 stupnu a v barakuz mel 21 stupnu mozna spis volit 5 stupnu nebude tak radikalni a znamena to urcitou usporu financi ze bude kotel spinat mene, pri tech 3 stupnich se totiz spina kazdou chvili


predem diky..

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

61 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.