Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Zazdění okna zevnitř

Autor: Jan Novák
Datum: 30.03.2019 14:27
uživatel: 130075


Zdravím,

při rekonstrukci bytu v paneláku jsem si nechal vybourat nenosnou příčku mezi dvěma malými pokoji. Firmy jsem se zeptal zda by mohli zazdít 1 malé okno zevnitř, protože to údajně nejde i zvnějšku, protože by se změnil vzhled domu. Jiná firma nalepila neprůhlednou fólii, ale před nalepením okno očistila nějakým přípravkem. Další firma vložila do prostoru tmavě hnědou "vatu", zazdila to ytongem, aplikovala lepidlo, perlinku, štuk a vymalovala. Zevnitř nejsou ani po 3 týdnech problémy. Když se však někdo podívá zvnějšku, je vidět, že na okně jsou zevnitř vidět stečené čůrky vody (asi 5). Nevím zda je to voda pod fólií nebo na ní a zda je to jenom mapa s odpařené vody nebo skutečná voda. Začal jsem mít obavy, zda by nemohlo dojít k tvorbě plísně. Když jsem na to firmu upozornil, navrhla, že by se přes ytong mohly navrtat otvory, aby se odváděla zbytková vlhkost a osadit to mřížkou. Jednu dole, jednu nahoře. Mám pocit, že by to mohlo být ještě horší a případná plíseň by mohla vniknout dovnitř. Návrh firmy je navrtat otvory a vpustit tam po nějakou dobu horký vzduch, aby se odvedla zbytková vlhkost. Mám ze všeho velké obavy a přemýšlím, zda by se mělo zazdění zpět vybourat nebo ne. Moc děkuji za každý váš názor. V bytě ještě není žádný nábytek, takže by bourání bylo jednoddušší.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Josef Hodboď25.05.2019 22:53
Josef Devátý05.04.2019 14:18
Jakub Mach05.04.2019 11:05

Příspěvky
Autor: Josef Hodboď
Datum: 25.05.2019 22:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123662
reakce na ...
Ke sklu okna proniká vlhkost ze vzduchu v místnosti. Omezit byste to mohl, z místnosti, přelepením plochy bývalého okna, respektive plochy větší, parotěsnou fólií. Ta měla být vložena mezi "vatu" a ytong, nebo ještě lépe pod štuk.

Autor: Josef Devátý
Datum: 05.04.2019 14:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129833
reakce na ...
Jak máte řešené větrání? Funguje mírný podtlak? Nejsou kapky vody i v rámech ostatních oken?
Zde odstranili mírný podtlak a vznikl problém(proto dávám ke kondenzákům jednoduché odkouření).
https://forum.tzb-info.cz/137356-vytapeni-novym-kondenzacnim-kotlem
Rozhodně nedávat mřížku nahoře a dole, tím situaci výrazně zhoršíte. Zabere mírný podtlak vytvářející nepatrné proudění z venku netěsnostmi okna přes netěsnost ytongu do místnosti.
Když je to naopak, kondenzuje voda v izolacích, i rámech oken.

Autor: Jakub Mach
Datum: 05.04.2019 11:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113252
reakce na ...
Vlhkost kondenzuje na skle, protože se nemá kam odpařit. Jinak než odvětráním tomu nezabráníte.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama