Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Zatekani kolem šroubů - ALUkryt

Autor: Adam Prostějovský
Datum: 02.05.2021 20:26
uživatel: 132301

Zdravím vespolek, potřeboval bych radu - na baráku mám krytinu z hliníkových šablon 2x0,9m, ukotvena tex šrouby na ploše (ne hřeben), plné podbiti. Jsme barák na kopci u pole, střecha tmavě sedá barva orientovaná J/JZ, tzn hodně větrno a velké teplotní namáhání. Bojuju s občasným zatekanim kolem šroubu - objevilo se cca po 5ti letech. Po kontrole jsem zjistil, ze některé pryžové podložky jsou zteřelé a šrouby uvolněné, některé díry po sroubech “povytahovane” - tipuju kombinace teplotního roztahovat, silného větru a lehké krytiny. Špatne šrouby jsem vyměnil za širší, do díry vždy předem dal polyuretanovy tmel, šrouby pak tmelem zamaznul i z vnejsku. Je něco co by se dalo ještě se střechou dále udělat pro zamezení zatekani, kde muže být chyba? Napadlo me natrit hydroizolacnim silikonom bílým nátěrem - nebude se tak zahrivat, nátěr by mohl úcpat případné netesnosti kolem podlozek...nebo je to nesmysl?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 02.05.2021 21:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Hliník má větší tepelnou roztažnost (v porovnání s ocelí) a u délky 2 m to může být až 2 mm. S tím je potřeba počítat. Těsný otvor v plechu má za následek otlačování šroubu ve dřevě a tím i uvolnění.
Co se týká pryže, tak pokud je tam EPDM (měla by být), tak k nějakém zteření by nemělo docházet. Každopádně nějaké dotěsnění tmelem je problematícké, protože hlava s podložkou by měla při pohybu klouzat. Kotvení přes "signu" může mít menší pobyby, protože si hlava šroubu může pomoci náklonem, je ve výšce.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama