Ytong do zakládací řady u VPC stavby

Reklama

Rubriky:

PD Pavel D @pavel.d

před týdnem

Ytong do zakládací řady u VPC stavby

Dobrý den,
protože systémové izolační tvarovky od dodavatelů VPC mají relativně vysokou jak lambdu (0.33) tak cenu, tak mám v této chvíli v projektu zakládací řadu z Ytong Start, které má dle výrobce lambdu 0.13-0.14 a cenu několikrát nižší (na moje základy je cenový rozdíl 45 resp. 90 tisíc při použití jedné řady resp. dvou). Ytong píše, že ta tvárnice je "částečně hydrofobizovaná". A teď jde o to, jak moc. Na dotaz mi z Ytongu zatím nikdo nereagoval.
Narazil jsem na webu fy Schoeck, která pro danou aplikaci vyrábí systémové tvárnice Novomur resp. Novomur Light, na dokument https://www.schoeck.com/view/3737/Staveb… , který obsahuje analýzu z Fraunhofer institutu, není to tedy měření, ale simulace metodou konečných prvků, ze které to vypadá, že navlhlá porobetonová tvárnice se dostává aspoň na dohled slibované lambdy až po cca 5 letech. Přikládám obrázek ze strany 8 toho dokumentu. Předpokládám, že pro tu simulaci použili parametry běžné porobetonové tvárnice.
Otázka teď stojí, zda může ta tzv. hydrofobizovaná tvárnice mít jiné parametry a chování, nebo to všeobecně bude s porobetonem do základové řady takto špatné.
Díky předem za reakce.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.