Kotel topi neustale, nikdy nevypne

Rubriky:

JB Josef Brousek @josef.brousek před 8 týdny28.11.2022 16:56:12
Kotel topi neustale, nikdy nevypne

Dobry den,

prosim o radu, protoze uz jsme trochu zoufali. Mame cca rok novy kotel a uz jsme 3x resili reklamace: nejdrive vymena vymeniku tepla, pak spatne venkonvni cidlo, pote vymena modulu VRC 700.
I z techto duvodu jsem si sehnal ebus prevodnik, kterym ctu hodnoty z kotle a ukladam do databaze, prevodnikem nic nenastavuji.

Z dat je videt, ze kotel nikdy nevypina. Modul nastavi kotli, aby topil na 26 stupnu, a kotel zacne vesele topit, problem je, ze topi takto cely den porad stejne (pres den je +- stejna venkovni teplota), kdy uz teplota na vystupu z obehu je treba tri hodiny 30 stupnu. Je toto normalni chovani? Teploty jsem si overoval i na panelu kotle, ktere se shoduji s teplotami reportovane pres ebus.
Ekvitermni krivka je nastavena na 0.15 (nastaveno firmou), a pozadovana teplota na 21 stupnu pres den a 20 pres noc. V praxi to pak vypada, ze kotel jede neustale cely den i noc a v dome mame pretopeno.

kotel: Vaillant VU 146/5-5 (H-INT II)
pridavny modul: VRC 700 + venkovni cidlo pro ekvitermni regulaci
podlahove topeni

Upraveno autorem před 8 týdny
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

62 odpovědí

Zobrazit všechny reakce

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.