Therm 28 KDZ se neustále restartuje

Rubriky:

KC Karel Coufal @karel.couf před 6 měsíci17.12.2022 06:32:46
Therm 28 KDZ se neustále restartuje

Při servisu-čištění kotle se zjistilo, že kotel cca minutu po rozběhu zhasne a po 5 min(anticyklační doba) opět nastartuje. Na displeji v okamžik vypnutí zhasne symbol plamínku a je slyšet cvaknutí relé. Ohřev TUV funguje normálně. Ovládací deska je DIMS03-TH01. Po výměně desky za jinou (opět starší z údajně funkčního vyřazeného kotle) se chová stále stejně. Je možné, že je deska stejně "vadná"? V čase cca té minuty kotel z vysokého výkonu klesá do zřejmě modulačního režimu a vtom dojde k vypnutí. Stane se v 95% případů, někdy překoná kotel tuto "minutu" a jede v pořádku dál do další změny požadavku termostatu. Někde jsem četl, že ta relé na této desce zlobí, ale proč funguje, když ohřívá TUV normálně? Děkuji za případnou radu.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

29 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.