Viadrus A3W - havarijní hasicí zařízení

Rubriky:

Reklama
FF Frederik Fako @frederik.fako před 4 měsíci10.01.2024 23:23:57
Viadrus A3W - havarijní hasicí zařízení

Dobrý večer,
bohužel mě dnes potkal problém s prohořením paliva a spustil se protipožární ventil, který vše vytopil. Což o to, vše jsem demontoval, vyčistil a znovu smontoval.
Zprvu mi nechtěl rozběhnout ventilátor, ale po menší pomoci ručně se rozběhl a už běží - jen trošku hučí, každopádně je funkční.
A teď k problému.

Ventil mi stále pouští studenou vodu do systému a hasí i když není co. Na ventilu jsem našel červené "tlačítko", které jsem stiskl a slyšel jsem cvaknutí, každopádně ventil stále pouští vodu.. Musel jsem tedy přívod vody vypnout a topit zatím bez ventilu a chodit pravidelně kontrolovat kotel což jsem si dost nejistý a celkem se bojím.
Také je mi divné, že jednotka nehlásila absolutně žádnou vodu. Podavač běžel dál, všude takla voda a ventilátor stál neb se zasekl kvůli nečistotám, které se do něj dostaly a vodě.

Nevíte co s tím? Bude potřeba ventil vyměnit, nebo dělám něco špatně? Teplota podavače byla 7°C a ventil stále pouštěl vodu..
Jedná se o ventil: BVTS

V dokumentaci jsem se dočetl:
"Funkce havarijního hasicího zařízení:
Dojde-li k prohoření paliva do podavače (teplota na podavači dosáhne 95 °C), ventil BVTS nebo TS 130 nebo
STS 20 otevře přívod studené vody do násypky a dojde k uhašení hořícího paliva a po poklesu teploty na
čidle o 6 °C zastavení přívodu vody. Poté je nutné demontovat motor s šnekovou hřídelí a nerezovou vložkou
a provést vyčištění. Následně proveďte zpětnou montáž. Zkontrolujte, zda ventil nepouští i nadále studenou
vodu do zásobníku, v případě že ano ventil vyměňte."

Jak se případně takový ventil mění? Stačí demontovat původní a namontovat nový?
Nebo je problém možné řešit bez výměny?

Též jsem si všiml, sekce "Bezpečnostní termostat", kde se píše o nějakém terčíku, který jsem však nedokázal najít, avšak nepředpokládám, že by se neustále spuštěný ventil týkal tohoto termostatu.

Velice děkuji za rady!

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

26 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.